Praktické doplňky do garáže, které se vám budou hodit

Garáž je oblíbeným místem každého správného kutila. Víte, jak si efektivně zorganizovat v garáži věci, a co by mělo být základním vybavením každé garáže? Sepsali jsme vám naše tipy na nezbytné kusy nábytku i vybavení, které pomohou do vaší garáže vnést trochu pořádku.

Držáky na kola 

Slouží garáž i k uložení vašich kol? Pokud je máte jen tak opřená o zeď, zbystřete. Můžete totiž ušetřit spoustu prostoru tím, že si pořídíte držák na kola. Ten můžete přivrtat buď ke zdi a kolo tak pověsit horizontálně, nebo ke stropu a kolo pověsit za přední duši. Ideální jsou takové držáky, na které dokonce umístíte několik kol najednou, praktickou stránku věci tak ocení celá rodina. 

Organizéry na nářadí 

Mějte nářadí uspořádané a přehledné. Není totiž nic horšího, než hledat důležitou součástku v nepořádku. Můžete tak navíc snadno poztrácet díly, bez kterých se už neobejdete. Praktické jsou boxy a organizéry nářadí, které vám pomohou zorganizovat nejen nejrůznější šroubky, vruty, matičky, ale i menší vrtačky, pilky a kladívka. Na cesty využijete také kufry na nářadí, které si můžete vzít kamkoliv s sebou.

TIP: Mrkněte na boxy na nářadí na Biano.cz. 

Držáky na lopaty

Závěsné systémy do garáží jsou velmi úsporné - na zemi vám ušetří spoustu místa. Pokud patříte mezi vášnivé zahrádkáře, jistě jste si už lámali hlavu s tím, kam pověsit všechny hrábě, česáčky, lopaty, rýče a smetáky. Odpověď je snadná - do závěsného držáku na nářadí. Dobrá zpráva je, že jej pořídíte za pár stovek a pověsíte na něj několik kusů najednou. Vhodné jsou nejen do garáže, ale i do dílen a zahradních domků či kůlen.

Pracovní stůl

Pracovní plocha do garáže, neboli ponk, má jedno specifikum. Aby plnila svůj účel, musí být z velmi odolného, pevného a kvalitního materiálu. Její funkčnost proto nepodceňte a poohlédněte se po kouscích, na které se budete moci spolehnout. Praktické jsou také: 

  • horní osvětlení pracovní plochy
  • přizpůsobitelná výška
  • odkládací spodní police nebo skříňka
  • pevná pracovní plocha, ideálně z masivu
  • děrovaná stěna pro zavěšení drobnějšího nářadí

Regály 

U úložného prostoru v garáži ještě chvíli zůstaneme. Je na čase se totiž zaměřit na pořádné regály do garáže. Nejdříve je ale dobré si položit pár zásadních otázek - jaké věci do regálů chcete nejčastěji dávat? A jaké množství úložného prostoru vlastně potřebujete? 

Vybírejte podle praktičnosti, odolnosti, pevnosti, designu. Nejdůležitějším faktorem (nebo minimálně jedním z těch nejdůležitějších) je nosnost regálu. Ta se bude odvíjet pochopitelně podle toho, co na něj chcete dávat. Police by tedy měly být dostatečně tlusté, stabilní a pevné.

Kovové regály se vyznačují vysokou pevností, nosností i variabilitou. Snadno se montují, jen nemají tak dlouhou životnost jako regály plastové. Ty jsou zase praktické, lehčí, snadno se s nimi manipuluje a na rozdíl od kovu nepodléhají korozi. Na druhou stranu ale plastové regály unesou méně, než ty kovové.

Děrované stěny

Spoustu prostoru vám ušetří také praktická dírkovaná nástěnka, nebo také dírkovaný panel na nářadí. Ten navrtáte nad pracovní stůl a můžete na něj flexibilně umístit nářadí i menší organizéry - košíky, držáky a boxy pro drobnější hřebíky, vruty, bity a těsnění.

Další zajímavé články

Nepřehlédněte

Zahradní topidlo stolní Mini Etna Meva TZ02005 Meva

Zahradní topidlo stolní Mini Etna Meva TZ02005

4 290 Kč
Detail produktu
Spona Motex -  9mm Motex

Spona Motex - 9mm

9 Kč
Detail produktu
Držák zábradlí nerez Ostatní

Držák zábradlí nerez

327 Kč
Detail produktu
Scheppach MIX 125 stavební míchačka Scheppach

Scheppach MIX 125 stavební míchačka

6 499 Kč
Detail produktu
Vrut do dřeva ZnB

Vrut do dřeva ZnB, zapuštěná hlava - 3x35

1 Kč
Detail produktu
Baterie GP Greencell R6 (AA

Baterie GP Greencell R6 (AA, tužka)

7 Kč
Detail produktu